2019 Z raporu

2020’den herkese merhaba!

Askerliğimi yaptıktan sonra sivil hayata alışmak benim için biraz zor olsa da kısa sürede alıştığımı düşünüyorum. Herkesin aksine askerliğin -henüz- bana bir şey kattığını düşünmüyorum. 2019 yılı benim için sadece askerliğimi yaptığım yıl olarak hafızamda kalacak. Çünkü 6 aylık askerlik öncesi ve sonrasıyla benim 1 seneme mâl oldu…

Neyse çok uzatmadan 2019 yılını kendi açımdan değerlendirmek istiyorum.

2019 yılının başında ufak tefek freelance işlerinden sonra kendimi tamamen Mart ayında gideceğim askerliğe odaklamıştım. O yüzden askerlik dışında pek fazla diğer şeylere zaman harcamadım.

2019 ÖZET

Bu yıl -kitap okuma alışkanlığı edindikten sonra- çok çok az kitap okudum. Sadece 8 kitabı bitirebildim, bunun sebebi de askerliğim oldu. Aslında askere giderken daha çok kitap okuma hayalim vardı ancak çok fazla vakit bulamadım ve 5 ay 3 hafta içerisinde sadece 2 kitap okuyabildim.

Askerliğimi bitirdikten sonra zaman çok hızlı geçti. Döndükten 1 hafta sonra ablam evlendi. Hemen peşinden bir haftalık tatil organizasyonu yaptım. Tam anlamıyla Ekim ayında sivil hayata ve normal yaşantıma döndüm diyebilirim.
Bu süre zarfında çok fazla düşünme fırsatı buldum.

Hasbelkader.com.tr

6 Eylül’de (terhis olduğum gün) hayalim olan dijital medya ajansının ilk temelini attım. Marka tescili için başvurumu yaptım ve 27 Kasım’da marka bülteninde yayınlandı. Websitesini kurdum ve bu yıl içerisinde ufaktan çalışmalar yapmak istiyorum. Hatta her şey planladığım gibi giderse 2020 yılı içerisinde ilk faturamı bile kesebilirim. Yine de süreci ağırdan almaya devam edeceğim çünkü şu an önceliğim bu iş değil. Ayrıca başından sonuna kadar bu konuyla ilgili bir blog yazısı yazmak istiyorum umarım başarabilirim.

İş

Şu an iş aramaya devam ediyorum. Kasım ayında başladığım bu süreci 2019 bitmeden tamamlamak istiyordum ancak beklediğim gibi olmadı. Kısa sürede kendime uygun, güzel bir iş bulup hayatıma odaklanmak en büyük isteğim.

Bazen durup düşünüyorum ve askerlikten sonra çok rahatladığımı fark ediyorum. 2016’nın sonlarında başlayan kariyerim 2018’in başında Kanada için son bulmuştu. Kanada’dan döndükten sonra askerlik sebebiyle herhangi bir işe girmedim ve 3 aylık bir freelance macerasından sonra 2019 Mart ayında askere gittim. Tüm bunları düşündüğüm zaman önümde kariyerimi duraksatacak herhangi bir durum/plan bulunmuyor.

İşe girdikten sonra da kendimi geliştirmeye devam etmek istiyorum. 2020 yılı için kendime güzel hedefler koydum ve bu hedefler doğrultusunda bu yılı olağanüstü bir şekilde tamamlamak istiyorum.(umarım iyi anlamda olur)

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, kendine iyi bak hoşçakal!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir