Skip to main content

hakkımda

1994 Üsküdar doğumluyum, doğduğumdan beri ailemle birlikte Ayazağa’da yaşıyorum. İlköğretim hayatım Ayazağa İlköğretim Okulu’nda başladı. İnternetle tanışana kadar başarılı bir öğrenim hayatı geçiriyordum, 7. sınıfta internetle tanıştıktan sonra her şey değişti ama bundan hiç pişmanlık duymadım.

İlk internet deneyimim IRC ile başladı. Çeşitli IRC sitelerinde yöneticilik yaptım, bununla paralel olarak forumlara ilgi duymaya başladım ve forum maceralarım başladı.  Forumlarda yöneticilik yapmaya başladım, forumlar IRC’ten farklı olarak tutunması daha kolaydı ve kısa sürede kaliteli içerikle kendi çevrenizi yaratabiliyordunuz.

Kendi internet sitemi açmaya karar vermiştim ancak  bununla ilgili herhangi bir bilgim yoktu. İnternetten biraz araştırma yaptıktan sonra bedava internet siteleri karşıma çıktı. İlk deneyimim azbuz sistemi ile oldu, ancak buradan memnun kalmadım. Daha sonra tr.gg siteleri ile tanışmam çok uzun sürmedi. Burayla ilişkim biraz uzun sürdü, çünkü normal site yapmayı buradaki gibi sanıyordum.  Ortaokul’da devam eden tr.gg serüveni lisede son buldu, liseye geçince internet ile alakamı kesmiştim.  Kısa süre sonra bu dürtü tekrar uyandı ve internet dünyasına yine bir sohbet sitesi ile merhaba dedim. HTML ve diğer kodlamalarla alakalı herhangi bir bilgim olmadığından klon siteler ile yoluma devam ediyordum, daha sonra bu işten zevk almadığımı farkedince tekrar forumlara yöneldim.  Kendime futbol forumu açtım, yanılmıyorsam 2010 yılıydı. Lise arkadaşlarım ile beraber bu futbol forumunu büyütmeye  başladık. Gün geçtikte takipçi sayımız yükseliyor, kendi kitlemizi oluşturuyorduk. Belirli bir seviyeye geldikten sonra maalesef hack yedik ve bütün veritabanımızı sildiler. Bu maceradan sonra internet serüvenim tekrardan uyku durumuna geçti.

Daha sonra üniversite hayatım başladı. Beykent Üniversitesi – Yeni Medya Bölümüne başladım. Bölümümle bağlantılı olduğunu düşündüğüm internet gazete projemi hayata geçirdim.  (ayazagagazetesi.com)

2013 yılında TV Haberciliği ve Programcılığı’ndan Yan Dal’a başladım. Ayrıca Anadolu Üniversitesi – Lojistik (İkinci Üniversite) bölümünde de açıktan öğrenim görüyorum.