Skip to main content

Google sizi düşünmeye davet ediyor!

Google 22 Temmuz tarihinde yeni bir twitter hesabı açtı. Bu hesap Google’ın pazarlamayla ilgili veriler, içgörüler ve parlak fikirler dahil olmak üzere tweetler atıyor.

Google bu hizmetini ilk olarak şu tweetle duyurdu:

Bugüne kadar Google ile araştırıp, keşfettiniz. Şimdi de Google ile düşünmeye var mısınız?

Bu hesap 1-5 gün arasında gündemle alakalı konular üzerinden veriler paylaşarak takipçilerini bilgilendiriyor. Peki bu hesap ne yapıyor? Yakından incelemek ve bir örnekle açıklamak gerekirse;

Örneğin okulların açılmasına az bir zaman kala bütün markaların bu konudaki hazırlıkları herkes açısından bilinmekte.  Think With Google ise kendi markası üzerinden markalara bu konu hakkında verileri sunmakta. Okulların açılmasıyla alakalı olarak çanta ve kırtasiye ürünleri hakkındaki arama verilerini paylaşarak markalara adeta “aramalarda üst sıralarda yer alırsanız daha çok müşteri kazanabilirsiniz.” mesajı veriyor. Yani markaları Adwords hizmetine yönlendiriyor. Tabii ki sıralamalarda üst sıralara çıkmak için SEO yöntemini de tercih edebilirsiniz. Ancak Adwords sizin için daha sancısız ve uğraşsız olacaktır. Neyse konumuza dönelim…

Sadece Google üzerinden değil, Youtube üzerinden de veriler paylaşmaktalar. Youtube üzerinden markaların reklam filmlerinin izlenme oranları, Youtube video önü reklamlarından alınan dönüşler v.s.

Ayrıca Google mobilin önemini de sürekli olarak attığı tweetlerle vurgulamakta ve bu yönde istatistiki veriler paylaşarak kullanıcıları bilgilendirmekte.

Yani kısacası Google bu hesap üzerinden kendi markalarını parlatırken, bizlere de çok güzel bilgiler ve veriler sunmakta.

Twitter adresi: https://twitter.com/ThinkGoogleTR

Web adres: https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/

Takip edilmeye değer…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *