Skip to main content

Beşiktaş’tan taraftar yönetimi

Beşiktaş JK Türkiye’de ilk defa sosyal medya üzerinden taraftarlarının taleplerini ilgili makamlara iletmek için twitter hesabı açtı.

Geçtiğimiz senelere nazaran sosyal medyayı daha aktif ve olumlu yönde kullanmaya başlayan Beşiktaş, bu olumlu hareketlerine bir yenisini daha ekledi.

Vine’ı Türkiye’de ilk kullanan kulüplerden bir tanesi olan Beşiktaş, sosyal medya yönetiminde ağırlığı Twitter’a veriyor.

İletişim Departmanı Değişti

Usta gazeteci ve sıkı Beşiktaşlı olan Rıdvan Akar Beşiktaş JK İletişim Danışmanlığı’na, önceden BJK TV Genel Müdürü olan Bülent Ülgen ise Medya Direktörlüğü görevine getirildi.

Bu değişimden sonra Beşiktaş JK, yaklaşık 1 ay önce taraftar ile iletişime geçecek olan –@BesiktASK– twitter hesabını kullanıma açtı.

Hesabın açılmasının üzerinden kısa bir zaman geçtikten sonra hesaptan yapılan açıklama ile twitter hesabının kullanım amacını açıklandı. Hesabın amacı Beşiktaş taraftarının twitter üzerinden gelecek dilek, temenni ve beklentilerini ilgili makamlara ulaştırmak.

Örneğin; taraftar Kartal Yuvası ile ilgili bir problemini veya kulüp üyeliği hakkındaki temennisini bu hesap üzerinden gerekli mercilere ulaştırabilecek.

Bakalım bu süreç kulüp tarafından nasıl yönetilecek ve taraftar bu iletişim kanalını nasıl kullanacak?🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir