Skip to main content

Başarıya bir adım daha

Başarıya bir adım daha

18 Aralık gecesi, kendi dünyamın değiştiği bir gün. Başarısızlığın, bahanelerin kabul edilmeyeceğinin sözü verildi, başarıya ulaşmak için yarın değil bugün yapacağım.

Üniversite’nin 2. sınıfında artık bazı şeyleri değiştirmenin vakti geldiğini düşünmüştüm. Eğitim hayatımın en verimli döneminde, hayatımın en güzel döneminde bu günlerimi boşa geçirmemeye karar vermiştim.

O günden sonra üretmeye bir şeyler yapmaya karar verdim, ilk olarak ayazagagazetesi.com internet haber sitesini hayata geçirdim.

İlk seneler benim için zor geçse bile vazgeçmeden en iyisini yapmak için arkadaşlarımla çabaladık, çalıştık.

Hayatımdan en uzun ve en verimli çalışmam kesinlikle Ayazağa Gazetesi’ydi, daha önce birçok kendime göre çalışmalar ve girişimlerde bulundum ancak ya başarısız oldu ya da kısa süreli oldu.

2014 yılında ise kendimce küçük bir yeni medya ajansı açma projem oldu. Kendisi hala pasif bir durumda, ama planlarım arasında onu aktif etmek ve bir şekilde bu çalışmayı yürütme planım var. Hedefim en uzun süreli ve sağlıklı proje olarak yeni medya ajansını hayata geçirmek.

3 sene boyunca sürekli bir şeyler yapmak isteyip, istediğimi yapamayan veya yapmayan birisiyim. Bazı istediklerimi erteleyen bir insandım, istediklerimi geç yapan bir insandım. Ajanda tutmayan, plan yapmayan ve yapacaklarımın sonuçlarını da düşünmeyen birisi olarak hayatıma devam ediyordum.

Ancak 18 Aralık gecesi düşüncelerimin ve davranışlarımın değiştiği bir gün oldu. 18 Aralık gecesi yine arkadaşlarımla konuşurken, hayatımızı ve bulunduğumuz noktayı eleştirirken yine hatayı kendimizde bulmuştuk.

Kendimize bir söz verip, bundan sonra hayatımız önceki seneler gibi olmayacak ve hayatımızın geri kalanını başarılı olmak için verimli kullanmaya karar verdik.

Bu karardan sonra odamın her yerine beni tetikleyecek yazıları astım, kendime özel ajanda ayarladım. Kullandığım bilgisayar ve telefonumun ekranlarını yine beni tetikleyecek arka planlarla değiştirdim. Yapacaklarımı önceki geceden ajandama yazarak günümü en verimli şekilde geçirmeye karar verdim. Sürekli yanımda not defteri veya telefonumun not defterini kullanarak aklıma gelen ya da gördüğüm güzel şeyleri kaydettim. Daha fazla okumaya ve daha fazla çalışmaya başladım. Bugün kendime söz verdiğim gün üzerinden 1 ay geçti. 1 ay boyunca yaptıklarıma baktıktan sonra gayet verimli ve güzel geçtiğini söyleyebilirim.

Size verebileceğim tavsiyelerden en yararlısı yanınızda küçük bir not defteri veya ajanda bulundurmanız ya da telefonunuzun not defterini aktif olarak kullanmanız. Aklınıza gelenleri veya gördüğünüz güzel şeyleri not alırsanız gününüzü daha verimli geçirirken, unutkanlığa da çare bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *